← zpět na přehled

Chodecká sezóna zahájena v Olomouci

Chodecká sezóna zahájena v Olomouci

Každoročně otevíráme ligovou sezónu procházkou Smetanovými sady v Olomouci.

Každoročně otevíráme ligovou sezónu procházkou Smetanovými sady v Olomouci

Ne jinak tomu bylo i v letošní sezóně, kdy se na apríla 1.4. kvartet veteránů našeho ligového družstva vydal na desetikilometrovou trať v rámci mezinárodní „Olomoucké dvacítky“ započítávané do prvního kola I.ligy mužů skupiny B. Přestože na startu chyběli mladíci – Vojtové Libnar s Ambrožem, nevedli si naši chodci vůbec zle a dokázali pro ligové družstvo vybojovat 24 bodů!

Z někdejší „Olomoucké dvacítky“, kde autor těchto řádků v březnu 1991 absolvoval svou úplně první dvacítku, zbyl jen závod na 10km se zavádějícím názvem. Ještě že tak s ohledem na věk většiny účastníků!

 I přes absenci dvou mladých opor družstva patří naše ligová skupina k chodecky jednoznačně nejsilnějším, početně i výkonnostně!

V závodě pak na 2.místě došel David Šnajdr (51:31 min.), na 4.místě Filip Hejkrlík (54:02), 6. Jirka Jon (59:36) a 8. Standa Kynčl (66:14).

Mládenci, děkujeme za obětavost a bodovou spolehlivost s nesporně týmovým duchem! A oběma Vojtům přejeme co nejdřívější uzdravení a návrat na asfaltové okruhy!

 

/dav/