← zpět na přehled

Boj o titul krajských přebornic pokračuje

Boj o titul krajských přebornic pokračuje

V neděli se utkaly naše žákyně v dalším kole o titul krajských přebornic s druhým největším favoritem soutěže.

publikoval David Šnajdr

V neděli se utkaly naše žákyně v dalším kole o titul krajských přebornic  s druhým největším favoritem soutěže, družstvem Sokola Hradec Králové.

Hradecké družstvo na domácím stadionu a s výhodnější skladbou disciplín (tyč, kladivo) nenechalo nic náhodě a o nějakých 16 bodů vyhrálo. Co se dá dělat, 9. září v Nové Pace se ukáže, kdo je skutečně nejlepší.

Paka totiž hostí poslední kolo přeboru. V současné době mají Sokolky z HK o jeden hlavní bod více, pomocných bodů máme o něco víc my a tak září může celou situaci ještě změnit.

Každopádně se zase povedlo několik výborných výkonů, které, jak už to bývá, provázelo i několik výkonů horších.

Absolutorium zaslouží zejména 300m v podání Pavly Rouskové – její čas 42,88 jí řadí aktuálně na 5.-6. místo českých tabulek žákyň, když nejlepší letošní žákovský čas má hodnotu 42,05. skvělá byla 60ka v podání Týny Loudové, které zůstala 0,03vt za osobákem – tentokrát 8,24 a titul krajské přebornice, na stupně vítězů jí doprovodila Pája za 8,37. O smůle může mluvit Marťa Routková, které třetí místo uniklo o 0,02vt. Časem 8,67 zůstala 4.

Na stupních vítězů si pobyli i Láďa Pošepnýa Alča Ulrichová – oba na 2. místě v závodech na 800m. Svoje první kovové potěšení si za 3. místo v hodu kladivem žáků odvezl Honza Král.

Pěkný byl pohled také na závod štafet, kde naše „A“ – Rousková,Ulrichová, Vlčková,Žalská vyhrálo a naše „Béčko“ Broumová,Lindrová, Rousková Eva, Kubíčková přiložilo hezkých pár bodů 7. místo. Svůj díl pak ještě odvedly holky ve výšce (Martina opět 140 a těsně neskočila 143) v dálce Týna za 480cm. A 300m v podání Týny, to byl taky fofr – 44,80.

Pochvalu zaslouží všechny závodnice. Takže 9.září – po tréninkových prázdninách si to s HK rozdáme o zlato!!!

Fotogalerie