Zpravodaj SCM č.1 - 2012

2012

publikoval David Šnajdr

Aleš Žďárský VT SCM HK kontakt aleszdarsky@seznam.cz; mob. 739185700

 

Určeno všem závodníkům zařazeným do SCM, jejich trenérům a funkcionářům atletických oddílů.

 

Obsah:           1) Halová sezóna 2012

                        2) Reprezentační kempy sekcí pro mládež

                        3) VT Prackov

                        4) Hlavní termíny 2012

                        5) Konečná sestava SCM 2011/2012

                        6) Čerpání financí na přípravu

 

1)                                        Máme za sebou halová mistrovství ve vícebojích všech kategorií a také velké MČR dorostu a juniorů. Je jasné, že řada závodníků a závodnic se s ohledem na specifika halové sezóny nezúčastnila, na druhou stranu někteří se zúčastnili a dokonce se výrazně prosadili.

Z našeho SCM na vícebojích výtečně představila dvojice z dorostenecké kategorie.

Radoš Rykl se výborným výkonem prosadila na stříbrnou pozici, Michaela Broumová ve výtečné konkurenci obsadila 3. místo. Určitě je velmi pěkným umístěním i šesté místo Ivety Pohořelé.

Na MČR dorostu a juniorů se dařilo hned několikrát výtečně – štafeta dorostenců Hradce Králové zvítězila v závodě na 4x200m, Michaela Broumová obsadila 3. místo v dálce dorostenek za 560cm, radoš Rykl byl třetí v tyči dorostenců – 421cm a Luie Taclíková byla třetí v závodě na 800m juniorek -2:18,20. Radoš Rykl s Míšou Broumovou ještě skvěle absolvovali finále na 60m př.

Další finálová umístění také rozhodně těší a jsou příslibem pro hlavní část sezóny.

Držíme palce i našim „nejmladším“, kteří se představí 3.-4. března na halovém MČR v Jablonci nad Nisou.

 

2)                                        Pro informaci trenérům a závodníkům uvádím níže termíny plánovaných reprezentačních kempů, na které by v řadě případů měli jet i naši závodníci. Je třeba sledovat e-mailovou poštu a reagovat na zaslané oběžníky. Jedná se o VT do letních prázdnin.

 

SPRINTY, SKOKY : Nymburk                       26.-31.3.        Kondiční příprava

VRHY : Domažlice                                9.4. -14.4.      pouze ročníky 1995 a mladší

VŠE MIMO BĚHŮ: Debrecen(HUN) 15.4.-27.4.

BĚHY: Melag (ITA)                              10.-21.4.

 

3)      Tréninkový kemp PRACKOV je připravován pro zájemce a jejich trenéry opět v tradičním termínu: zahajujeme v neděli 22.4.2012 obědem – kemp končí v pátek 27.4.2012.

Pro závodníky a jejich trenéry bude zajištěno ubytování a stravování v RZ Prackov + pronájem atletického stadionu v Turnově. Každá skupina atletů si se svým trenérem samostatně řeší dopravu z Prackova do Turnova  a zpět. Členům SCM bude zajištěna i regenerace na stadionu v Turnově (vířivka) a zapůjčení základního náčiní.

 

 

4)      Hlavní termíny :

Ještě před seriálem MČR na dráze se uskuteční mezistátní utkání juniorů (9.6. Slovinsko) – k tomuto termínu se kandidáti reprezentace musejí do reprezentačních kádrů nominovat a to nejlépe vynikajícím výkonem. Je třeba s touto informací pracovat!

MČR mužů a žen se uskuteční velmi brzy – již 16.-17.6. ve Vyškově. Další víkend bude patřit MČR dorostu a juniorů (23.-24.6. Praha) – zde se také rozhodne o nominaci na MU17, které pořádají 17.7. Slováci v Nových Zámkách. Dále pak 30. června a 1. července přivítá Olomouc MČR žactva a seriál šampionátů zakončí 7. – 8.7. vícebojaři v Třinci. MČR kategorie do 22 let se odehraje 1.-2. září v Praze – mezistátní utkání pro tuto kategorii uspořádá některý z českých klubů 15.9.

 

5) Zde je schválená sestava našeho SCM pro tuto sezónu a zařazení do skupin:

zpravodaj-scm-c1-2012.png (105 KB)

6)      K čerpání finančních prostředků na přípravu zašlu na všechny oddíly informace v okamžiku kdy bude znám rozpočet (březen). Zatím je třeba počítat s tím, že především členové zařazení do skupiny C si budou většinu sportovní přípravy hradit z vlastních prostředků. Z rozpočtu SCM jim zpravidla je uhrazena částka 500,- na lékařskou prohlídku a dále dle výkonnosti a úspěšnosti i část nákladů na jarní přípravu.

     

 

Pěkný nástup jara, žákům a žákyním výtečné halové výkony v Jablonci a všem hodně zdraví.

 

Aleš Žďárský