Naše cílová kamera Finish Lynx obstála na jedničku

Naše cílová kamera Finish Lynx obstála na jedničku

V Jablonci nad Nisou byl včera prováděn nulový test naší kamery za dohledu hlavního zástupce společnosti Lynx pro Evropu

publikoval Jan Kadeřávek

V sobotu jsme se společně s Martinem Hanušem zúčastnili semináře, který organizoval pan Šabata, zástupce společnosti FinishLynx pro ČR.

nase-cilova-kamera-finish-lynx-obstala-na-jednicku.gif (11 KB)

Mluvilo se o novinkách na trhu, zvláště pak o velmi zajímavé technologii zátěžových bloků. Jak má FinishLynx ve zvyku, vše také v bezdrátové variantě. Součástí prezentace mělo být kompletní předvedení propojení (zátěžové bloky - cílová fotografie - zobrazení na výsledkové tabuli). To se bohužel kvůli technickým problémům v jablonecké hale nepovedlo, škoda, těšili jsme se na to.

K dispozici nám byli velmi ochotní zástupci FinishLynx pro USA a Evropu. Právě pod jejich dohledem byly testovány všechny tři kamery, které se nacházejí na českém trhu. Jako první kameru nové generace FinishLynx zakoupilo SK Nové Město nad Metují, následoval nás Jablonec nad Nisou a Písek.

Všechny tři kamery obstály v nulovém testu výborně, pouze u kamery z Písku nebyl shledán v pořádku výsledný obraz a bude v rámci garanční doby odeslána na opravu do spojených států. V pravidlech atletiky se můžeme setkat se zmíněným pojmem "nulový test", o co jde?

Nulový test

má odhalit zpoždění, které vzniká přenosem signálu. Signál je vyslán při startu závodu (výstřelem startéra), putuje vzduchem do stanu časoměřičů, kde spustí čas závodu. Nebudu zabíhat do technických detailů provádění testu, důležité je, že u naší kamery bylo naměřeno zpoždění pouhé 3 desetitisíciny sekundy!!! (tak dlouho tedy "letí" signál od startéra k počítači kamery). Přitom pravidla atletiky říkají, že měřící zařízení může mít zpoždění maximálně 1 tisícinu sekundy, což tedy bez problémů splňujeme.

nase-cilova-kamera-finish-lynx-obstala-na-jednicku-2.jpeg (72 KB)

Po dvou letech, kdy s kamerou měříme v Novém Městě nad Metují a jezdíme s ní měřit i do do okolních atletických oddílů, jsme se poprvé dostali k lidem, kteří této technologii dokonale rozumí. Měli jsme tak jedinečnou možnost řešit naše problémy z praxe, ptát se. Tuto možnost jsme naprosto využili a získali jsme cenné informace, které se nám budou v dalších závodech určitě hodit.

Tedy díky pánům z FinishLynxu a panu Šabatovi za pozvání do jablonecké haly.

 

Jan Kadeřávek

Fotogalerie