Míša Drábková vyhrála MČR

Svůj obávaný finiš nezapomněla!

Ani na třetím halovém MČR v atletice, po vícebojích a mládežnickém gigantu, tentokrát na MČR dospělých, náš klub nevyšel medailově naprázdno. O medailový počin se postarala Míša Drábková (23). V závodě na 1500m vyhrála a získala titul halové mistryně ČR.

Míša si tentokrát střihla dvojstart.

Sobotní závod na 3000m se do mezičasu na 2.km vyvíjel velmi slibně, pak ale Míša tempo zvolnila a propadla se z druhého až na konečné osmé místo v mírném osobáku 9.59.85 min. Nebyl to vyloženě „propadák“, i s ohledem na tréninkový výpadek ze zdravotních a studijních důvodů, nicméně ztráta předních pozic chvíli mrzela.

Pak ale „dvojka“ vína u dobré večeře, motivační pokec s dvojicí trenérů, „objevitele“ a „toho stávajícího pražského“, stejně jako masáž, Míšu vyladily do (přiměřeně) bojovné nálady pro nedělní patnáctistovku. Tam Míša sice nejprve také z druhého místa klesala na průběžné páté, ale pak zařadila své pověstné a obávané „turbo“ a všem soupeřkám do cíle jednoduše zdrhla!

Ostatně, to jste mnozí viděli v přímém přenosu na obrazovce…

Míša Drábková, odchovankyně jilemnického sportovního gymnázia a vytrvalý „stroj na medaile“, tak do své bohaté sbírky přidala už asi 32. mistrovskou medaili. Navíc v kvalitním halovém osobáku 4:27,86 min.!

Míše gratulujeme a přejeme zdraví a dostatek klidu i energie nejen pro sportovní výkony, ale též do závěru bakalářského studia.

PS: Podobně neohroženě si vedla v závodě na 800m další z našich odchovankyň Alena Ulrichová, nyní v dresu USK Praha, která drtivým 300m dlouhým finišem vybojovala rovněž mistrovský titul (2:09,85).