Cílová kamera vyráží do nové sezóny

Cílová kamera vyráží do nové sezóny

Naše "eskáčková" cílová kamera bude již třetí rok pomáhat spřáteleným oddílům.

O tom, že investice SK do cílové kamery změnila kvalitu závodů, není pochyb. Bez ní by náš oddíl nebyl  schopen pořádat žádný větší závod. V dnešní době je navíc přesné měření naprostým a vyžadovaným standardem.


Ve spolupráci s Martinem Hanušem a jeho bratrem Jakubem jsme se pustili do něčeho nového, velmi zajímavého. 17. května roku 2008 jsme na stadionu generála Klapálka poprvé použili elektronické měření všech běžeckých disciplín.

Rozjíždí se tak už třetí sezóna naší kamery, která nedávno prošla velmi úspěšně oficiálním nulovým testem, celkovou kontrolou a která brzy oslaví 2. "narozeniny".

Za tuto dobu jsme s ní naměřili téměř 30 závodů, propojili kameru s programem na zpracování výsledků a stali se tak jedinými ve východních Čechách, kteří jsou schopni operativně, téměř kdekoliv, připravit kvalitní atletické závody včetně přihlášek, změření i zpracování výsledků.

Máme již zkušenosti z domácího prostředí i ze stadionů spřátelených klubů, z venku i z haly. Kameru již otestovalo ostré slunce i vytrvalý déšť a tak "ťuk, ťuk, ťuk", že nám šlape.

S náročnějšími závody, které SK pořádá, přicházejí i větší požadavky na organizaci a tak jsme na záčátku letošního roku zapojili další posilu do týmu časoměřičů-výsledkářů, Zuzku Rouskovou, která se při KP v Praze skvěle postarala o technické disciplíny.

Rád bych využil této možnosti a poděkoval všem rozhodčím, kteří s námi "pod stanem" spolupracují, protože s Vámi je spolupráce super. Na jiných stadionech je to občas vcelku adrenalin

Společně s naším "camera-manager" - Alešem Žďárským, vplouváme do další, zase o něco nabitější sezóny, abychom dále šířili dobré jméno novoměstského Sportovního klubu, naviděnou "pod stanem" v Týništi, ve Dvoře Králové, Jaroměři a hlavně u nás :-)

 

Jan Kadeřávek a tým časoměřičů-výsledkářů