Borec v Borském Mikuláši

Borec v Borském Mikuláši

Zlatý Vojta Libnar

Nominace na Evropský pohár 2017 je zatím největším Vojtovým úspěchem.

Vítězství ve dvou mezinárodních závodech, první reprezentační start a limit na Evropský pohár má na svém kontě v úvodu letošní sezóny Vojtěch Libnar (18).

Žák 7.O víceletého gymnázia v Jilemnici a člen SK Nové Město nad Metují, který se sportovní chůzi věnuje už celý rok, zvítězil nejprve koncem března na mezinárodním mítinku ve slovenských Dudincích ve výrazním osobní rekordu 46:38 min. (10km), kterýmžto výkonem se nominoval na Mezistátní utkání do Poděbrad (8.4.), kde se naopak nevýrazným výkonem 49:10 umístil na 22.místě.

Nicméně, doléčil bolavou achilovku, vrátil se do Tatier trochu přitrénovat a svůj chodecký apetit si „ukojil“ tuto sobotu 22.dubna v Borském Mikuláši, kde vyhrál Majstrovstvá Slovenska (10km) ve výborném osobním rekordu 45:53 min. Splnil tím rovněž limit (46:30) na Evropský pohár, který se letos 21.května v rámci oslav 120 let české atletiky uskuteční v Poděbradech.

 

O tom, že Vojta, který je v juniorské kategorii teprve prvním rokem, ještě neřekl poslední slovo, svědčí průběh jak dudinského, tak hlavně borského závodu, ve kterém si ve druhé půli závodu vytvořil výrazný osobní rekord na 5km (22:42 min.) s posledním km za 4:27 min.!

V tréninkové skupině mu zdatně sekunduje teprve 15letá Janča Zikmundová, stávající „leadr“ českých tabulek v chůzi žákyň na 3km (16:26 min.) a přidávají se další: Aďa Johanová, Jenda Zástava a Kryštof Schubert.

V cíli pak Vojtovi pogratuloval vítěz SP (2014), mistr světa (2015) a vítěz OH z Ria 2016 v chůzi na 50km Matěj Tóth...

 

David Šnajdr

 

 

Fotogalerie