Plán cvičení aerobiku

Plán cvičení aerobiku

Podívejte se kdy se cvičí a co je charakteristické pro jednotlivá cvičení

publikoval Petra Rousková

plan.png (491 KB)
kondiční cvičení s Jolanou - pro ty,kteří nemohou nebo nechtějí cvičit klasický aerobik.V této hodině se cvičenci jednodušším aerobním pohybem zahřejí a po té následuje všestranné posilování svalů celého těla bez nebo pomocí náčiní jako je over ball (malé míče 26 cm),velké míče body ball,slide (kluzné pásy),step stupínky ,malé činky,fit gumičky tzv."zavařovačky"aj.
 
aerobik mix je -  klasický aerobik (spojeni aerobních kroků do bloků a celkově do choreografie) a v závěru lekce je zařazeno posilování břišních,zádových a hýžďových svalů a závěrečný strečink.Při tomto cvičení dochází k výraznějšímu zatížení srdečně cévního a dechového systému a k vydatnému spalování tuků. 
 
aerobik taneční a posilování je  -  60min aerobiku upraveného do taneční formy rozvíjející pohybovou paměť,prostorovou orientaci a koordinaci pohybů horních a dolních končetin.
V dalších 30ti minutách je intenzivní posilování celého těla a závěrečný strečink.Toto cvičení má stejné vydatné účinky jako aerobik mix.
 
kondiční kulturistika žen je - posilování na stanovištích s různým typem nářadí a náčiní za doprovodu hudby,kde jsou určené časové intervaly.Společné je jednoduché aerobní rozcvičení na začátku lekce a závěrečné protažení (strečink).Dochází k formování postavy i spalování tuků.
 
Pilates je - pomalejší cvičení zaměřené na formování postavy a případné odstranění bolestí páteře.Pilates protahuje i posiluje celé tělo.Jsou zde sloučeny prvky rehabilitačního cvičení a východních typů cvičení (joga..).Dochází zde k propojení těla a mysli,tudíž vyžaduje soustředění a kontrolu při precizním provádění cviků.Důraz je kladen na správné dýchání.Výrazně rozvíjí sílu,pružnost a koordinaci.