Naši lukostřelci v Saudské Arábii

Naši lukostřelci v Saudské Arábii

2015

Na začátku nového roku 2015, od 20. do 26.ledna se naši lukostřelci Jarda Zelenka, Jirka Klich a Martin Chaloupský zúčastnili na pozvání DCD/DUBAI CLUB FOR THE DISABLED/ 1. mezinárodního mistrovství FAZZA v lukostřelbě. Soutěž byla vyhlášena v kategoriích Compoud Open, /Zelenka, Klich/ W2-R muži - /Martin Chaloupský/ a RW Ženy. V závodě soutěžilo 30 lukostřelců z devíti států.

Po kvalifikačních bojích skončil v kat. R M na 1.místě Martin Chaloupský s nástřelem 608 bodů. V Eliminacích bohužel vypadl s Azerbáijancem Musayevem a skončil na sdíleném 5.místě. V kategorii Compoud open se umístili na 2.místě Jirka Klich s 679 body za Francouzem Hornerem, - Jarda Zelenka na 6.místě. Jarda prohrál v osmifinále s Francouzem Pereirou a skončil na sdíleném 5.místě.

Jirka Klich postupoval do čtvrtfinále přes G. Rahaminiu, ale nestačil na Pereiru a utkal se ve finálových bojích s Indem Villasem Dawanem, kterého porazil a vybojoval Bronzovou medaili.

Závod byl velkým přínosem v přípravě na nadcházející kvalifikační paralympijskou sezonu. A položil základy pro reciproční spolupráci mezi oběma kluby.

Text a foto: Jan Procházka + MN