Bronzové medaile z mistrovství Evropy

Bronzové medaile z mistrovství Evropy

Lukostřelkyně Sportovního klubu a reprezentantky ČR Miroslava Černá a Lenka Kuncová, spolu s reprezentační kolegyní Markétou Sidkovou, vystřílely na mistrovství Evropy v paralympijské lukostřelbě bronzovou medaili

v soutěži reflexní luk družstev žen kategorie W2 (vozíčkářky).

Děvčata tak navázala na stříbrné medaile ze stejné soutěže na Mistrovství Evropy 2006, konaném v Nymburku.

V pořadí V. mistrovství Evropy v lukostřelbě handicapovaných se koná v termínu 9.-15. srpna 2010 ve francouzském Vichy a je kvalitně obsazeno, neboť je pro lukostřelce první přímou příležitostí vybojovat pro svou zemi kvalifikační místa na paralympiádu 2012 do Londýna.

Z novoměstských lukostřelců ve Vichy startují také Jaroslav Zelenka a Jiří Klich, oba v kategorii kladkový luk OPEN, a Petr Bartoš v kategorii quadruplegiků W1. A v individuálním závodě, samozřejmě, startovaly i obě medailistky z družstev L. Kuncová a M. Černá.

Bohužel, v individuálních závodech se již našim lukostřelcům tolik nedařilo a skončili většinou v prvních kolech vyřazovací fáze; stejně jako družstvo mužů v kladkovém luku OPEN (J. Klich, J. Zelenka, L. Bartoš).

Turnaj se střílí ve formátu „Set system“ na 70 m. Kompletní česká výprava závodníků a doprovodů čítá 18 osob. A jediným, kdo se prosadil v individuální soutěži, je paralympijský vítěz z Pekingu, David  Darhonínský, který v kategorii quadruplegiků W1 postoupil do sobotního finále.

V neděli evropský šampionát končí a české závodníky bude čekat domácí mistrovství na stadionu Sportovního klubu v poslední srpnový víkend (28.-29.8.).

S použitím materiálu www.emau.org a www.para-archery.org David Šnajdr