Velká cena za dva týdny

Na našem FB profilu průběžně informujeme o novinkách, které se týkají naší VC. Nyní na našem webu shrnujeme zatím známe skutečnosti.

Velká cena se v sobotu 27. července uskuteční v našem areálu, který se nachází na okraji města pod sídlištěm Malecí.

Opět jsme využili servisu ČAS a jeho dodavatelů. Co to znamená?

Kompletní měřící a výsledkový servis zajišťuje firma On line system z Ostravy, která v letošním roce mimo jiné zajišťovala i Zlatou tretru. Sportovní zážitek by měla umocnit instalovaná TV stěna o rozměrech 700 x 400 cm, na kterou budou ze stadionui dodávat obraz tři kamery. Režii závodu bude mít pod dohledem zkušený tým pod vedením Pavla Průši, člověka, který platí ve svém oboru za absolutní špičku nejen v ČR. Režisér bude mít k ruce trojici moderátorů, kteří budou divákům zprostředkovávat aktuální dění na ploše i na dráze. Krom toho se také divákům představí zajímaví hosté při krátkých rozhovorech přímo před tribunou. Tam je bude zpovídat sportovní redaktor ČT - Tomáš Klement.

Koho bychom měli nebo mohli vidět na dráze a v sektorech?

Předběžně je domluven start japonského sprintera Shinji Takahiry, společně s ním by se měl na start "dvoustovky" postavit Kiril Kirilov z Bulharska- oba budou patřit mezi sprinterská esa. K nim by se mohla přidat i šestice borců ze Saudské Arabie, kteří budou po mistrovství Asie v Evropě ladit formu na MS v Moskvě. O jejich startech se ještě jedná. Stejně jako o startech dvou sprinterů z Jamajky.

V oštěpařském sekoru očekáváme Timothy Hermana z Belgie. K tomu můžeme jako skvělé lákadlo přidat i výtečného běžce ze Slovesnka - Jozefa Pelikána. Polskou atletiku by rovněž měla reprezentovat kvalitní sestava - ostatně polští atleti u nás každoročně předvádějí skvělé výkony. 

Co se týká zahraniční konkurence, každý den se objevují nová jména a tak Vás raději necháme ještě nějaký čas v nejistotě.

A co naši?

Předběžně jsme domluveni na startu aktuální kladivářské světové dvojky - Lukáše Melicha. Lukáš u nás hází každý rok a věříme, že i letos bude "bombardovat" náš sektor někde na hranici 80 metrů. Na 400m př. nastoupí držitel českého rekordu Jirka Mužík. Těšit se můžeme na pokusy koulařky Jany Kárníkové, která bude usilovat o splnění limitu pro ůčast na MS v Moskvě. Janě schází pár decimetrů a její disciplínu jsme do programu VC zařadili dodatečně. Na  TNT mítinku v Kladně nám potvdila zájem o start v dálkařské soutěži letošní česká šampiónka Jana Korešová, která na MČR v Táboře skočila skvělých 6,65m.

O dalších českých atletech, kteří u nás vystartují budeme opět informovat koncem příštího týdne.

Co závěrem tohoto reportu?

Chystáme stadion, vylepujeme plakáty, píšeme články, informujeme veřejnost prostřednictvím rozhlasových stanic a domlouváme na nejvyšších místech hezké počasí. Věříme, že budeme vyslyšeni.

Plakát ke stažení