Nové Město nad Metují opět přivítá světovou lukostřelbu a mezinárodní atletiku

2022 - Přestože mají pořadatelé ze Sportovního klubu v polovině sezóny za sebou již 15 atletických a 2 lukostřelecké soutěže, tak je teprve čeká červenec coby nejnáročnější měsíc celého roku.

V týdnu 2.-9. července se stadion generála Klapálka v Novém Městě nad Metují přemění na obří střelnici pro 250 účastníků Světového a Evropského poháru v paralympijské lukostřelbě.

Znovu budou k vidění neuvěřitelné sportovní výkony a životní příběhy nejlepších para-lukostřelců z 35 zemí celého světa!

Krátce na to v sobotu 23.července se na „Klapálka“ vrátí již 44. ročník Velké ceny Nového Města nad Metují v atletice. Po dvouleté covidové pauze Velká cena naváže na dlouhou tradici jednoho z nejlepších tuzemských atletických mítinků.

V nabitém odpoledním programu pořadatelé připravili 13 mužských a 6 ženských disciplín nabízejících skvělý divácký zážitek. A již v těchto dnech se startovní listiny plní zajímavými jmény!

„Obě akce budou vyvrcholením sportovně diplomatických a organizačních aktivit pořádajícího Sportovního klubu a zveme sportovní fandy nejen z „Nowácze“ a nejbližšího okolí, aby přišli podpořit české reprezentanty i přední osobnosti světové para-lukostřelby, nebo mezinárodní atletiky“, apeluje na zájem široké veřejnosti ředitel SK a předseda obou organizačních výborů Libor Šnajdr.

/dav/

Plakát ke stažení