Atletická liga za dveřmi!

Z p r a v o d a j č.1/ 2022

Vážení sportovní přátelé,

přiblížila se další atletická sezóna, ve které budou obě naše družstva mužů a žen startovat shodně ve II.lize skupiny C. Družstvo žen už tuto skupinu dokázalo vcelku s přehledem loni vyhrát; muži do II.ligy v loňském roce sestoupili. Zatímco v ženách už máme určitou představu o našich možnostech, tak pro muže to bude nová zkušenost a rádi bychom, aby se družstvo v této soutěži „etablovalo“, řekněme, třeba v horní polovině tabulky. Po veleúspěšných 25 letech prvoligové příslušnosti obou našich družstev a v případě žen dokonce příslušnosti extraligové si potřebujeme otestovat početní a bodové možnosti především z „vlastních zdrojů“, rozuměj z vlastních odchovanců. Hodně nám jde o opětovné vtažení do družstva starších závodníků a závodnic, kteří se v nedávné minulosti „zalekli“ prvoligové výkonnosti, kteří třeba už dostudovali školy, dostavěli domy, jejichž děti už povyrostly – ve druhé lize si opět parádně zazávodíte, pro dobrý pocit, v příjemném kolektivu, a třeba budou i nějaké ty bodíky! A systematicky pracujeme na výchově „potěru“ z našeho úspěšného Sportovního střediska a krajského SCM, pro který může II.liga být skvělou zábavou, ještě lepší zkušeností a s rostoucí výkonností i odrazovým můstkem k vrcholové atletice.

Zkušenosti nás trenérů, vedoucích družstev a vedení SK hovoří jasně: soupisky obou družstev jsou početné a nadupané šikovnými atlety/ atletkami; kamenem úrazu však bývá početnější účast na jednotlivých kolech. I ten, kdo má pocit, že by nebodoval, má cenu, aby to zkusil, může přispět např. ve štafetě, v každém případě spoluvytvoří tým, který na tribuně, podél dráhy a v sektorech vytvoří správnou atmosféru, nafotí fotky, normálně lidsky „pokecá“.

Vedení SK bude proplácet cestovné při rozumném vytížení aut na jednotlivá kola. Každý, kdo nastoupí k závodu, dostane příspěvek 100,- Kč na stravu a budeme i letos vyplácet 100,- Kč za každý získaný bod (štafety děleno čtyřmi).

 

Jako tradičně ligovou sezónu zahájí chodci/ chodkyně:

15. dubna 10km chůze v Olomouci

7. května 10km chůze v Milovicích

22. května 5.000m chůze v Novém Městě nad Metují

6. srpna 5km chůze v Brně

 

„Stadiónová“ kola se pak uskuteční:

14. května v Ústí nad Orlicí (5.000m/ 4x100m)

29. května v Pardubicích (3.000m/ 4x400m)

11. června v Novém Městě nad Metují (3.000m př./ 4x100m)

20. srpna v Litomyšli (10.000m/ 4x400m)

 

3. září pak případná baráž o postup do I.ligy

 

Složení skupin

Muži Ženy

AC Čáslav AC Čáslav

AC Pardubice AC Pardubice

Hvězda Pardubice „B“ Hvězda Pardubice

TJ Loko Trutnov TJ Loko Trutnov

TJ Ústí nad Orlicí TJ Ústí nad Orlicí

SK Nové Město nad Metují SK Nové Město nad Metují

PSK Olymp Praha „B“ Atletika Chrudim

TJ Jiskra Litomyšl AC Vysoké Mýto

 

Na kvalitní atletiku a ještě lepší partu se těší

 

David Šnajdr, vedoucí družstva mužů Karel Dohnal, vedoucí družstva žen

724080831 606632332 snajdrcpv@volny.cz dohnakar@gmail.com

 

V Novém Městě nad Metují 10. dubna 2022

Plakát ke stažení