Lukostřelci Tomáš Vrzal a Martin Chaloupský odcestovali na paralympijskou kvalifikaci do Dubaje

Oběma českým reprezentantům a členům SK Nové Město nad Metují se v Dubaji příští týden naskytne poslední možnost kvalifikace na paralympijské hry do Paříže. Ty se uskuteční na přelomu srpna a září.

T.Vrzal má paralympijskou kvalifikaci v kategorii kladkových luků velmi dobře „rozjetou“. Po předloňském 8.místě na ME v Římě, loni 4.místě na MS v Plzni a 9.místě na ME v Rotterdamu patří do širší světové špičky.

M.Chaloupský, reflexní luk, se v posledních dvou sezónách naopak potýkal s vleklými zdravotními problémy, které si ale dokázal pro poslední fázi kvalifikace vyřešit.

Oba odlétají do Dubaje v dobrém zdravotním stavu a podle slov šéftrenéra české parareprezentace Ivana Králíka ve výborné formě.

Do Dubaje se slétá jedinečná konkurence 227 lukostřelců a lukostřelkyň z 55 států celého světa, posledních míst na paralympiádu nezbývá mnoho, a proto důležitou roli bude hrát především psychika. Česká výprava odcestovala v počtu šesti lukostřelců a pěti doprovodů. Sledovat on-line výsledky našich reprezentantů bude možno od neděle 3. do čtvrtka 7.března na portálu www.ianseo.net.