← zpět na přehled

Členové SK mezi nejlepšími sportovci Nového Města nad Metují

Celkem 21 jednotlivců a dvě ligová družstva SK budou vyhlášena v pátek 15.března 2024 v rámci ankety o Nejlepšího sportovce Nového Města nad Metují.

Celkem 21 individuálních členů a dvě ligová družstva Sportovního klubu Nové Město nad Metují budou oceněna mezi nejlepšími sportovci města za rok 2023. V kategorii výkonnostní sport se v roce 2023 prosadili atleti Vojta Roleček (14), Anka Petráčková (16), Artem Holubnich (16), David Jirman (16), Evka Ježková (15), Adéla "Háďa" Hrábková (17), Martin Janouch (18), Michal Votoček (18), Adéla "Šáďa" Šírová (18), Robert Hurdálek (21), Lukáš Hnik (16), Martin Faltus (15), Adam Velechovský (17) a ligové družstvo mužů, které vyhrálo II.ligu a postoupilo z baráže do I.ligy, resp. ligové družstvo žen, jež vyhrálo II.ligu, leč nepostoupilo do I.ligy. Dále budou oceněni parasportovci: Aleš "Gyzan" Kisý (atletika, rugby na vozíku), David Salay (atletika), Tomáš Vrzal (lukostřelba), Martin Zvolánek (stolní tenis), Michal Stefanu (tenis, paddleboard) a Jitka Pivarčiová (paddleboard). Spolu se svěřenci dojdou ocenění i trenéři atletiky David Šnajdr a Pavel Kubec.

Sportovní klub není jen základnou pro výchovu úspěšných sportovců, trenérů a pořadatelů, nýbrž platí dlouhodobě i za aktivního pořadatele sportovních a sportovně společenských akcí od místní po světovou úroveň. Zmínit můžeme mj. SP a EV v paralukostřelbě, EP v lukostřeleckém biatlonu, mezinárodní atletický mítink Velkou cenu Nového Města nad Metují, 63. Cenu Metuje, letos také MČR v chůzi na 10.000m a další ligová, nebo krajská utkání zejména v atletice, lukostřelbě, ale také ve volejbale, nebo třeba v rugby vozíčkářů. Jsme rádi, že tuto celoroční aktivitu SK vnímá a oceňuje i vedení města, na druhou stranu patří zase obráceně dík městu za kontinuální podporu.