← zpět na přehled

Atleti SK se vrací do Vysokých Tatier

Po téměř šestileté pauze se část tréninkové skupiny Sportovního klubu vrací ke kondiční přípravě do Vysokých Tatier

Kondiční přípravu přesouváme do Vysokých Tatier

Část tréninkové „eŠ“ skupiny se v termínu 5.-14. dubna 2024 přesune na Štrbské Pleso, kde by měla kulminovat přípravná fáze před hlavní atletickou sezónou. Skupina početně omezená kapacitou klubového mikrobusu ve složení: Martin a David Janouchovi, Adam Velechovský, Michal Votoček, David Jirman, Martin Faltus a Háďa s Šáďou tak po šesti letech naváže na tradici přípravných soustředění v těchto „nejmenších velehorách světa“. Z někdejších účastníků tatranských soustředění naší tréninkové skupiny se na Štrbské Pleso vrací „pamětník“ David Janouch (24).

Zimní Ta3 umožní krátké turistické výšlapy na vodopád Skok (1850 m n.m.) v Mlýnské dolině, na Popradské Pleso (1510 m), nebo třeba Jamské Pleso (1490 m). Nicméně, jedeme tam především běhat a poskakovat popri Štrbského Plesa (1350 m), nebo na stadioně v Popradu (700 m).

Od 10 denního pobytu v nadmořské výšce od 1350 až po 1850 m n.m. si členové skupiny slibují další vylepšení výkonů z právě skončené úspěšné halové sezóny s republikovými medailemi, kvalitními osobáky a případně nominacemi na reprezentační starty v rámci svých věkových kategorií.

Odjíždíme f pátek 5.dubna ráno z Jilemnice, přes Nowácz do Tatier, kde stihneme ještě podvečerní výstup k vodopádu Skok. Návrat v neděli 14.dubna večer do Krakonoš.

Krátce po návratu z Tatier se celá skupina sejde na „pidi“ soustředění 18.-21.dubna 2024 na stadionu v Nowáczi pro převod nabyté kondice do příslušné specializace na překážkách, v dálce, výšce, sprintech nebo středních tratích.

Vzhůru do přípravy na hlavní sezónu!